Обговорити дизайн-процеси в компанії, визначити основні виклики та побудувати оновлену візію роботи в команді
Залучити до продуктивного обговорення учасників та учасниць, що працюють в різних проєктах та командах. Вийти з цього обговорення зі спільним баченням та рішеннями.
→ Учасники індивідуально сформували та поділилися баченням себе в команді: який я, яка моя супер-сила, що заважає мені її реалізувати на повну.
→ Учасники індивідуально сформували та поділилися баченням ситуації, у якій вони працюють: контекст, найважливіша проблема, мій внесок у вирішення проблеми.
→ Усі разом відрефлексували щодо почутого та побаченого: що нового дізналися, які виклики побачили. Обрали два головні виклики та розділилися на дві команди для роботи з ними.
→ Команди побудували оновлену модель співпраці, яка вирішувала би обраний виклик.
→ Команди презентували та обговорили оновлені моделі.
→ Учасники зробили фінальну рефлексію: зафіксували ідеї та рішення, які точно потрібно брати в роботу; домовилися про наступні кроки та відповідальних за них.
Коли команда була маленька — ми всі були дуже близько.
Зараз нас стало кратно більше і ми ефективно спілкуємось на перетині наших задач, але не знаємо хто якого дракона долає насправді (бо в добі 24 години)
Lego воркшоп став для мене такою собі командною терапією — ми складали з лєго наше відчуття себе в команді, намагались "скласти" труднощі, з якими зіштовхуємось, говорили про емоції та сенси (хоч і не було такої задачі), а не лише про рішення. І завдяки цьому стало ясніше, які рішення насправді потрібні.
Раптово (ми розглядаємо шар емоцій в CJM, але я не накладала це на робочі процеси так).
Цей формат — топ, для того, щоб подивитись на задачі з іншого боку, ретроспектив і тімбілдінгів
Окреме дякую Юрі за делікатне фасилітування, підтримку безпечного простору і легку рамку, яка допомогла не розплитись, але й не затискатись.
І, звісно, дякую Rey Mayson, Євгену Педоричу і всій команді 💛
Іста Чебан Product Designer @ Kyivstar.tech
Як LEGO допоміг нам по-новому поглянути на командну роботу в Kyivstar.Tech 🚀
Минулого тижня мав неймовірну можливість зануритися у захопливий процес офлайн взаємодії з колегами в рамках LEGO воркшопу від майстра Юри Грановського 🤝
Цю можливість ми підгледіли у колег-дизайнерів з Сільпо, та, зарядившись енергією від їхніх фідбеків, пішли домовлятись про проведення. 😉
На перший погляд, LEGO воркшоп – це справді про складання яскравих фігурок. 🧱 Але за цим простим заняттям ховається глибокий процес пізнання себе в групі і групи в контексті великого організму компанії. 🤔
Ми заздалегідь визначили декілька основних проблем, які б хотіли розглянути, та декілька додаткових в процесі події. ⚙️
І ось, чим би хотілось з вами поділитися через тиждень фільтрування і витримки найцікавішого:
1. Ретроспектива через гру 🎲
Гра як процес залучення беззаперечно не залишає байдужим, особливо якщо востаннє грати доводилось ще на шкільному подвірʼї. 🤸 Це чудова альтернатива на заміну нудним та одноманітним зустрічам зі слайдами у PowerPoint, які, нібито, наділяють спікера експертністю та створюють ілюзію серйозності, але часто концентруються на формальному процесі, а не на реальних результатах та інсайтах команди. 🤦 LEGO дозволяє розкрити нові ідеї та почути думки, які зазвичай залишаються поза увагою, бо не відповідають «корпоративним шаблонам». 💡
2. Проєкція себе на персонажів конструктора 👤🧱
«Моделька, ніби, дає повноваження говорити про проблеми», — так сказав Юра про те, чому під час воркшопу ми почули так багато інсайтів, про які зазвичай не говорили на зустрічах. 🗣️ Щось схоже на метод rubber ducking 🦆, тільки тут ми не просимо каченя дати відповідь на наше питання, а розповідаємо про нього безпосередньо. Неживий предмет, як виявилось, дозволив знизити емоційну напругу та дистанціювання від проблем. 🧘
3. Новий погляд на індивідів 👀
В одному із завдань потрібно було створити з детальок LEGO модель себе і розповісти всім, чому вона виглядає саме так, яка в неї суперсила, контекст роботи та повсякденні виклики. 💪 Ну прям як на сеансі групової психотерапії. 🛋️ Виявилося, що наша команда — це як завзяті воїни з бронею, готові пробивати будь-які перешкоди, так і чудові єдинороги, оточені галявинами з квітів. 🦄🌸 Як на мене — ідеальне поєднання. ✨
Цей досвід LEGO воркшопу підтвердив, що іноді найпростіші інструменти можуть відкрити глибокі рівні розуміння в команді, сприяючи кращій співпраці та обміну ідеями. 🤝💡Вдячний всім завдяки кому це стало можливим (в суботу(!)!
Тож якщо вам відгукується необхідність спробувати новий формат, пишіть Юрі, він точно знайде чим вас зацікавити. 😉✉️
Євген Педорич Senior Product Designer @ Kyivstar.tech